Wyślij nam swoje dane kontaktowe.
Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.  (zapoznaj się z naszą Polityką prywatności)


  Skontaktuj się z naszym zespołem telefonicznie. Chętnie zaproponują Ci najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

  Zadzwoń do nas pod numer :+48 22 400 30 83.

  s

  Jak rosną koszty benefitów dla pracodawców?

  Trudna sytuacja na rynku związana z pandemią COVID-19, wojną na Ukrainie, ciągłymi zmianami w legislacji, m.in. Polskim Ładem oraz jego kolejnymi odsłonami, jak również dynamicznie rosnąca inflacja mają ogromny wpływ
  na kondycję finansową polskich przedsiębiorstw. To bezpośrednio przekłada się na politykę benefitową w firmach.


  Jak zatem w ostatnim roku wzrosły koszty benefitów, które ponosi pracodawca?

  Dziś pracownicy największą wagę przywiązują do wysokości wynagrodzenia oraz oferowanych benefitów. Natomiast pracodawcy, w zakresie polityki benefitowej mierzą się nie tylko z właściwym doborem oferty, aby odpowiadała na potrzeby pracowników, ale w dużej mierze z dynamicznie rosnącymi kosztami świadczeń pozapłacowych. Ponadto część przedsiębiorców pokrywa koszty, które ciążą na pracowniku.
  W związku z tym, że dany benefit jest finansowany przez pracodawcę, a wraz ze wzrostem cen usług oraz zmianami legislacyjnymi, koszt tego dodatku wyrównującego również znacząco wzrósł.

  Poniższe tabele przedstawiają porównanie kosztów, które  ponosi pracodawca rok do roku, z uwzględnieniem wielkości przedsiębiorstwa oraz zróżnicowanego poziomu świadczeń pozapłacowych.

  Analizując powyższe wyliczenia widzimy, że koszt pracodawcy rok do roku wzrósł średnio aż o 14%.

  Jak pracodawcy radzą sobie dziś z rosnącymi kosztami? Czy rezygnują z dodatku wyrównującego, a może obniżają jego wartość, czy też jednak ograniczają wartość finansowanych świadczeń? Podpowiadamy, że to nie są jedyne możliwości obniżenia kosztów.

  Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

  Autorka: Aleksandra Pełszyk – Project Manager