Wyślij nam swoje dane kontaktowe.
Jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.  (zapoznaj się z naszą Polityką prywatności)


  Skontaktuj się z naszym zespołem telefonicznie. Chętnie zaproponują Ci najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

  Zadzwoń do nas pod numer :+48 22 400 30 83.

  s

  Rozwiązania dla branży spożywczej generujące oszczędności

  Branża spożywcza to jedna z niewielu gałęzi polskiego przetwórstwa, która w 2020 r. utrzymała względnie stabilny poziom produkcji. To trend, który utrzymuje się pomimo trwającej pandemii. Przetwórstwo żywności jest jedną z zaledwie 9 (na 22) gałęzi polskiego przetwórstwa, które w ciągu 12 miesięcy od wybuchu pandemii (marzec 2020 r. – luty 2021 r.) odnotowała wzrost wartości produkcji sprzedanej (+2% RdR). Według danych GUS w sektorze produkcji spożywczej w Polsce w 2021 roku zatrudnionych było prawie 400 000 pracowników.

  Wyzwania branży spożywczej

  Branża produkcji spożywczej mierzy się z wieloma wyzwania mającymi istotny wpływ na wskaźnik cash flow i EBITDA. Zmieniające się otoczenie biznesowe i prawne wymuszają konieczność skupiania się na projektach generujących oszczędności i podnoszących efektywność kosztową organizacji. Wpływ na tę sytuację mają m.in.:

  • wzrost wynagrodzenia minimalnego,
  • wysoka inflacja,
  • wzrost kosztów produkcji,
  • silna presja na wzrost wynagrodzeń wśród pracowników.

  Narzędzia obniżające koszty

  Opierając się na danych ZUS, tylko w 2019 r. na kontach płatników widniało ponad 2,5 mld zł nadpłat. Bazując na naszym doświadczeniu, zauważamy, że branża produkcji spożywczej jest sektorem o wysokim potencjale oszczędnościowym w zakresie kosztów ubezpieczeń społecznych.

  Nowe przepisy Ustawy o SUS z 24 czerwca 2021 r. wkrótce ograniczą możliwość składania korekt deklaracji rozliczeniowej do 5 lat wstecz. To już ostatni moment, aby odzyskać oszczędności jeszcze na starych zasadach tj. dla ponad 10 lat wstecz w ramach przewidzianego przepisami okresu przejściowego. Rok 2022  upłynie pod znakiem umiejętnego zarządzania kosztami pracy.

  Warto zainteresować się tą tematyką i uzyskać dodatkowe korzyści dla swojej organizacji. Istnieją bowiem sprawdzone rozwiązania analityki kosztów pracy, które pozwalają w modelu success fee obniżyć koszty średnio o kilka procent wartości całkowitego rocznego budżetu wynagrodzeń.

  O szczegółach mówią nasi eksperci:

  Zachęcamy do umówienia bezpłatnej konsultacji z naszymi ekspertami.